top of page
Image by Jamie Street

COACHING KOGNITYWNY

Trening rozwoju osobistego | LIFE | BUSSINESS | SOUL

Coaching to droga. Proces. Osobisty, dobrowolny trening prowadzący do świadomej zmiany na lepsze. Tak samo dla doświadczonego biznesmena jak i dla początkującego przedsiębiorcy; dla osoby poszukującej ścieżki rozwoju (w pasji np. sporcie, w rodzicielstwie, w relacji partnerskiej, w edukacji, w awansie zawodowym, etc) i osoby zaprawionej w pracy ze zmianą jest zawsze proces osobisty. Subiektywny!

Zaczynamy analizą bieżącej sytuacji klienta coachingu. To naturalny początek, bo zanim wejdziemy do pracy potrzebujemy dowiedzieć się co jest do roboty:) Ten krok, popularnie w środowisku nazywa się określeniem celów i efektów. Później będziemy planować drogę, pakować walizki, zajrzymy do map, otworzymy aplikacje i nawigacje, możemy też przygotować gotowe playlisty na dany wyjazd ale na razie cel! Dokąd chcesz dotrzeć?

Czasami mówimy, że podróż zaczyna się już w umyśle. Ok. Planowanie i organizowanie pierwszych potrzebnych zasobów, wizualizowanie osiągnięcia celu, pozytywne myślenie... To ważny temat. Jednocześnie sama wizualizacja, pragnienie, ciekawość... cała ta magia nie wystarczy! Potrzebujemy rozumieć procesy mentalne i psychosomatyczne kierujące zachowaniami i odczuciami. To po to abyśmy nie budzili się po coachingu czy super szkoleniu z ręką w nocniku. Jak uniknąć nocnika z wizją? Skuteczny coaching to odpowiednie kroki, czyli konkretne działanie, feedback, działanie (eksperymenty, ćwiczenia, doświadczanie, wgląd w siebie), feedback, działanie i znowu feedback.

Na całe szczęście nie potrzebujemy wszystkiego na starcie. Wystarczy to co najważniejsze, a część zasobów zorganizujemy już w drodze. Co jest najważniejsze? To cel. Cel jest w tej sytuacji zasobem, w dodatku bardzo ważnym. Już na początku potrzebujemy wiedzieć dokąd zmierzamy! To czy wybierzemy się w podróż samochodem, rowerem, czy pieszo, czyli jaki środek transportu wybierzemy, w naturalny sposób zależy od odległości i potrzeb (czyli celu i efektu podróży).

Drugi krok w tej podróży to plan.  podróż partnerską. Spotkanie w równorzędnej, nieoceniającej relacji. Otwartość. Niezwykle skuteczna metodologia, nie coach. To pozwala na uniknięcie oporu psychologicznego, ponieważ zakładamy tylko usprawnianie np: usprawnianie relacji, większą skuteczność działania; wzrost wglądu w siebie; ale nie naprawianie kogokolwiek.

Twierdzimy, że jako klienci wchodzimy do procesu zmiany ze wszystkimi niezbędnymi zasobami - mamy wszystko czego potrzeba, bez względu na to czy jesteśmy tego świadomi już w tym momencie. Pewne procesy psychologiczne są przecież zupełnie dla nas nieświadome, a skoro tak to możemy zaufać samej inspiracji, impulsowi, pragnieniu, zainteresowaniu, ciekawości, czasami symptomowi. To zupełnie wystarczy, bo proces, czyli droga, odkryje przed nami odpowiednie działania.

COACHING KOGNITYWNY: Service

Cennik

- warto zaplanować spotkania za wczasu -

200 PLN

rezerwacja pojedynczych spotkań

spotkanie trwa 60-90minut

180 PLN / spotkanie

3-6-9 spotkań
zarezerwowanych z góry

spotkanie trwa 60-90minut

1600 PLN

Pakiet 10ciu spotkań

spotkanie trwa 60-90minut

COACHING KOGNITYWNY: Lista
bottom of page